Sürekli artan suçlar, hızlı gelişen teknoloji, dünyanın giderek köy halini alması, bunların beraberinde artan iş temposu ve hayat yoğunluğunu bir araya getirdiğimizde günümüzde çocukları korumak, onların yaşamlarından tamamen haberdar olmak oldukça zor bir hal almıştır.
Genel olarak hemen hemen her ailede babanın zaten çalışıyor olduğunu farz edersek ve annenin de iş dünyasına katılımının olduğu aileler çocuk okul çağına gelene kadar mecbur olarak bakıcı ve kreşe çocuklarını emanet etmektedir. Deyim yerindeyse gözden sakınılan çocuklar mecburen yabancıların eline teslim edilmektedir. Bunun için de bebeğinizi, çocuğunuzu emanet ettiğiniz kişi hakkında ne kadar bilgi sahibi olursanız içiniz de o kadar rahat edecektir. Onun geçmişi, yaşantısı ya da merak ettiğiiniz bilgileri öğrenmenizin size büyük oranda yararı olacaktır. Aynı şekilde çocuğunuzu emanet ettiğiniz süre içerisinde ona nasıl davrandığını, şiddet istismar gibi durumların var olup olmadığını bilmek de en doğal hakkınızdır.
Malesef bebekken yaşanan kaygılar okul çağına geldiğinde de artarak devam edecektir. Dış dünyayla daha da fazla tanışmaya başlayan çocuğunuzun arkadaş ortamı, öğretmenleri de onun gelişimi ve güvenliğini etkileyen faktörler olacaktır.
Ergenlik çağına geldiğinde ise zaten duygusal bir karmaşıklığın içerisinde olan çocuğunuz değişik duygusal boşluklar yaşayabilir ve farklı ortamlara girmek isteyip hatta zararlı alışkanlıklar kazanabilir.
Çocuğunuzu emanet ettiğiniz kişiler, arkadaşları ve onların aileleri, zararlı alışkanlıklarının olup olmadığı hakkındaki endişeleriniz doğrultusunda Ankara Dedektiflik Ofisi’ ne başvurmanız halinde ekip olarak size yardımcı olabilriz.
Hemen Ara