Boşanma ve Velayet Davaları

Gün geçtikçe evlenme oranları azalırken boşanma oranları da artmaktadır. Bu dünyada olduğu gibi ülkemizde de böyledir. Aşağıdaki 2015 ve 2016 TÜİK verileri bunu destekler niteliktedir.
*Kaynak:http://www.tuik.gov.tr/PreHaberBultenleri.do?id=24642
Boşanmalar çok farklı nedenlerden gerçekleşebilmektedir. Yine 2016 TÜİK verilerine göre en fazla boşanma her iki taraf için de Sorumsuz ve İlgisiz Davranmadan kaynaklanmıştır.
*Kaynak:http://www.tuik.gov.tr/PreHaberBultenleri.do?id=21869
Güzel hayallerle başlatılan evliliği tabiki de kimse sonlandırmak istemez. Fakat görüldüğü gibi değişik nedenlerle taraflar boşanmaya itiliyor. Taraflar can sıkıcı olan boşanma olayının bir an önce sonuçlanmasını, mal varlığı paylaşımının, varsa çocukların velayet durumunun bir an önce karara bağlanmasını istemektedir. Ne yazık ki yargı sürecinin yanı sıra tarafların zaman zaman birbirlerine zorluk çıkarmasından mütevellit hemen neticelenmesi istenen bu durum sürüncemede kalabilmektedir.
Boşanma davasını hangi tarafın açtığı değil davayı açan tarafın iddialarını ispatlaması önemlidir. İddiaların ispatlanabilmesi için de delillere ihtiyaç vardır. Bu delilleri ise elde ederken kişiler kendileri yetersiz kalabilmektedir. Aldatan, mal varlığı konusunda yalan beyanlarda bulunan, evliliği zedeleyici davranışta bulunan, çocuğu ya da çocuklarının velayetlerini hak etmeyecek davranışta bulunan ve yaşam tarzı süren eşlerin bu davranışlarını belgelemede Dedektiflik Ofisi bugüne kadar davalarına katkıda bulunduğu müraacatçıları gibi sizin davanız için de uzman kadrosuyla hizmetinizde.
Hemen Ara